Family Guy İncelemesi

Family Guy, Seth MacFarlane tarafından yaratılan ABD üretimi animasyon dizisidir. Dizi hayali şehir olan  Quahog’da geçmektedir.  Peter ve Lois, çocukları Meg, Chris, Stewie ve köpekleri Brian’dan oluşan Griffin ailesi çevresinde bir takım olaylar gerçekleşmektedir. 19 sezon 352 bölümden oluşmaktadır. Dizide birçok olayla dalga geçilmektedir. Ara sıra dark espirilerde yapılmaktadır. 🙂

Karakter incelemesi

Peter Griffin

Tipik bir Amerikan babası rolünü üstlenmektedir. Her zaman değişik fikirlere sahip olmakla birlikte düşündüğü anlamlı ve anlamsız her şeyi yapmaktadır. Birçok meslekte çalışmış olsa da biz onu daha çok bira fabrikasında çalışırken izlemekteyiz. Dizide Hristiyanlık ve İsa ile ilgili dark espiriler yapmaktan çekinmeyen, arkadaşları ile bira içmeyi seven bir abimizdir.

Lois Griffin

Ailenin aklı başında bireyidir. Aileyi, kocası Peter’ı başarılı şekilde yönlendirmekte ve ailenin düzenini sağlamaktadır. Ufak çaplı çılgınlıklara sahiptir ve ailesine yansıtmamaya çalışır. Bahçedeki çalılara vodka saklaması buna örnek verilebilir. Zengin bir babaya sahip olmasına rağmen baba sevgisinden yoksundur.

Meg Griffin

Ailede ki en büyük çocuktur. Tam anlamıyla loser karaktere sahiptir. Okulda ve lisede kimse onu umarsamaz. Birçok yemekte Peter ona bir şeyler fırlatır. Dizinin ezik karakteride diyebiliriz.

Chris Griffin

Babası Peter’in küçük versiyonudur diyebiliriz. Dünya umrunda değildir. Kendi kafasını yaşar ve kimseyi takmaz. Lise balosuna Taylor Swift ile giden kardeşimiz asla coolluğundan ödün vermez. Tek takılmayı sever ve biraz aptaldır.

Stewie Griffin

Dizide ki en küçük kişidir. Dizide ki en zeki ve kurnaz karaktere sahiptir. İstediği zaman istediği aleti yapabilen bir bebek diyebiliriz. Ailenin köpeği olan Brian ile iyi anlaşmaktadır. En büyük hayali ise dünyayı ele geçirmektir. Ailedeki en entel kişiliğe sahiptir . Onunla asla düşman olmak istemezsiniz. Sevmediği insanlara ateş kusar diyebiliriz.

Brian Griffin

Dizide konuşan köpek karakterindedir. Ailenin en zekisi diyebiliriz. Bir arabası dahi vardır. Stewie ile yakın arkadaşlardır. Stewi ile birçok plan yapar ve uygularlar. Geçmişe gitmeleri veya boyutlarını küçültmeleri de buna dahildir. Irak Savaşına bile katılmıştır. Martini içmeyi seven bu dostumuz dizideki önemli bir role sahiptir.

Glenn Quagmire 

Dizide ki en sevdiğim karakterlerden biridir. Kendisi pilottur. Arkadaşları ile takılmayı sever. Quagmire Peter’in yan komşusudur. Dizide ki playboy karakterini yansıtmaktadır. İstediği kadınla birlikte olur, istediğini alır cinsten bir karakterdir.

Joe Swanson

Engelli bir polis memurudur. Arkadaşları ile takılmayı sever hep birlikte barda içerler.

Cleveland Brown

Peter’in komşusudur. Siyahidir ve kendince siyahi dark espiriler yapmaktadır.

Reklam

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s